Amsterdam, 18 december 2024 – CTP heeft een huurovereenkomst gesloten met Heineken voor de last-mile-hub voor Heineken tankbier.
Heineken brengt vanaf de brouwerij grote biertanks naar CTPark Amsterdam City vanwaar het product wordt overgeladen in elektrische vrachtwagens met kleinere tanks. Vanaf hier zullen de elektrische vrachtwagens de last-mile-bezorging uitvoeren naar diverse klanten, waaronder restaurants, bars en evenementlocaties in de Nederlandse hoofdstad.
De keuze van Heineken voor CTPark Amsterdam City weerspiegelt de toenemende trend om de efficiëntie en duurzaamheid van last-mile distributie te maximaliseren.
Strategisch gelegen aan de rand van Amsterdam, biedt CTPark Amsterdam City een centrale locatie in een van de dichtstbevolkte gebieden van Europa. Het park biedt directe toegang tot het stadscentrum (vijftien minuten over water) en de ringweg A10 (vijf minuten) en stelt een nieuwe norm op het gebied van duurzaamheid.
CTPark Amsterdam City faciliteert emissievrije logistiek en draagt zo bij aan de duurzaamheidsdoelstellingen van huurders en die van de gemeente Amsterdam. De faciliteit is ontworpen om transportbewegingen en uitstoot te verminderen door goederen en (retour)pakketten te combineren. Met een BREEAM Excellent-certificaat, een energie-label A+++++ en meer dan 120.000 m² aan zeer flexibele ruimte, is CTPark Amsterdam City geschikt voor kleine, middelgrote en grote bedrijven.
Met het streven naar een nieuwe standaard in duurzaamheid is CTPark Amsterdam City volledig zelfvoorzienend in energiebeheer, waarbij groene energie op locatie wordt opgewekt door een grote 5,7 MWp zonne-installatie, een batterij om groene energie op te slaan, en een grote energieaansluiting op het net. Het park is ontworpen voor emissievrije logistiek met meer dan 200 laadfaciliteiten voor elektrische vrachtwagens en andere vormen van emissievrij verkeer, en de mogelijkheid om laders te installeren bij elke parkeerplaats en loading dock.
Met een eigen kade is het gebouw ideaal gelegen voor transport over water naar de stad. Deze aanpak anticipeert op de zero-emissie zones in Amsterdam, die vanaf 2025 meer beperkingen zullen opleggen aan voertuigen op fossiele brandstoffen om de luchtkwaliteit in de stad te verbeteren. Er zullen ook strengere gewichtsbeperkingen worden opgelegd aan bruggen en kades, en bepaalde gebieden binnen het stadscentrum worden autovrij gemaakt, wat de aantrekkingskracht van transport over water zal vergroten.
Verhuurder CTP werd bij de totstandkoming van de transactie geadviseerd door INDUSTRIAL real estate partners.